Ogłoszenia duszpasterskie * XV Niedziela Zwykła *

* 14 lipca 2019 r. *

Dziękujemy za ofiary dzisiejszej  kolekty inwestycyjnej. Bóg zapłać.

W tym tygodniu w Kościele wspominamy:

• Św. biskupa Bonawenturę - w poniedziałek, 15 lipca;
  • Najświętsza Maryję Pannę z góry Karmel - we wtorek, 16 lipca;
    Św. księdza Szymona z
    Lipnicy - w czwartek, 18 lipca;
  • Bł, Czesławę i ś w. Małgorzatę z Antiochii Pizydyjskiej - w sobotę, 21 lipca.

Poranny Różaniec (o godz. 7:30), w tym tygodniu ofiarujemy w intencji mieszkańców:

• ul. Kościuszki - w poniedziałek, l5 lipca;
  • ul. Podwale - we wtorek, 16 lipca;
    ul. pod Basztą - w środę, 17 lipca;
  • ul. Górny Podmur - w czwartek, 18 lipca;
  • ul. Kursikowskiego - w piątek, 19 lipca;
  • ul. Sambora - w sobotę, 20 lipca.

Stowarzyszenie Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci zapraszana, we wtorek, 16 lipca, na Różaniec, o godz. 7:30 a po nim na Mszę Świętą, o godz. 8:00 w intencji żywych i zmarłych członków stowarzyszenia.

„Czwartek Poetycki" - a więc czytamy i słuchamy wierszy. W wakacje dajmy ogrzać się słowom, by z większą cierpliwością przeżyć zimę. Zapraszamy całe rodziny do Sali Kameralnej w czwartek (18 lipca), o godz. 19:00.

Zapraszamy na pielgrzymkę do Lwowa. Termin: poniedziałek, 23 września - czwartek, 26 września. Koszt: 750 zł. Szczegółowy program i zapisy u duszpasterzy.

Wychodząc z kościoła możemy nabyć nowy numer „Pielgrzyma".

W tym tygodniu w kościele wspominamy:

Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła – w poniedziałek, 20 maja;

Św. Jana Nepomucena – we wtorek, 21 maja;

DZIEŃ MATKI:

Za tydzień Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy na koncerty. Najpierw, już w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:00 na Zamku koncert pt. „Kocham Cię Mamo”. To wyznanie usłyszymy w wykonaniu Chóru Cantores Minores oraz wielu poetyckich gości.

W przyszłą niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00, w kościele koncert duetu gitarowego z Gdańska. Mamom i wszystkim gościom ofiarujemy „muzykę świata”. Zapraszamy na to muzyczne świętowanie.

Mszę Świętą w intencji naszych Mam odprawimy w niedzielę, o godzinie 9:00.

Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku 30 maja procesja przejdzie ulicami: z Zamku, obok Liceum Ogólnokształcącego, 1 ołtarz będzie przy budynku Sądu. Ul. Gdańską, 27 Stycznia, Partyzantów, Kusocińskiego (tam będzie 2 ołtarz), 27 Stycznia, Witosa (ołtarz 3). Ołtarz 4 i zakończenie będzie przy Ośrodku Zdrowia. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Uczniów klas III Gimnazjum informujemy, że Sakrament Bierzmowania otrzymają w piątek, 14 czerwca 2013, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

OGŁOSZNIA SPOŁECZNE:

W czwartek, 23 maja Strażacy i uczniowie Gimnazjum będą oczyszczali tereny zielone i staw przy ulicy Hallera. Przyda się każda pomocna dłoń. Początek o godzinie 9:00.

Wszyscy już znają Festyn Rodzinny w Gniewskim Przedszkolu. Pełne niespodzianek, zabaw i muzyki spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek (24 maja) od godziny 16:00 do 20:00.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 10:00 Dom Kultury w piasecznie zaprasza na sesję popularno – naukową podczas, której między innymi promocja VI części „Tek Kociewskich” oraz prelekcja pana Krzysztofa Kordy na temat „Związku Towarzystw Ludowych na Pomorzu w latach 1905 – 1939”.