Ogłoszenia duszpasterskie * V Niedziela Wielkanocna *

* 19 maja 2019 r. *

Od niedzieli papieskiej w październiku, do urodzin Jana Pawła II 18 maja, wydawaliśmy ciepłe posiłki potrzebującym. W tym sezonie wydaliśmy 10 480 porcji, koszt 13 790 zł. Wdzięczni jesteśmy paniom, które przygotowywały te posiłki, wszystkim sklepom i piekarni za pomoc w zaopatrzeniu. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją ofiarą wspierali to dzieło. Bóg zapłać.

Jeszcze dzisiaj (w niedzielę, 19 maja) zapraszamy na wyjątkowy koncert maryjny w wykonaniu dwóch zespołów: „De colores" i „Brothers". Przyjdźmy dzisiaj do naszego kościoła całymi rodzinami o godz. 15:00.

W tym tygodniu w kościele wspominamy;

• św. Bernardyna ze Sieny - w poniedziałek, 20 maja;
  • św. Jana Nepomucena i św. Eugeniusza de Mazenod - we wtorek, 21 maja;
  • św. Rite z Cascii - w środę, 22 maja;
  • Najświętszą Maryję Pannę Wspomożycielkę Wiernych - w piątek, 24 maja;
  • św. Będę Czcigodnego, św. papieża Grzegorza VII i św. Marię Magdalenę de Pazzi - w sobotę, 25 maja.

Poranny Różaniec (godz. 7:30) ofiarujemy w tym tygodniu w intencji mieszkańców:

• PL Grunwaldzkiego - w poniedziałek, 20 maja;
  • ul. Sobieskiego - we wtorek, 21 maja;
  • ul. Zamkowej - w środę, 22maja;
  • ul. Bocznej - w czwartek, 23 maja;
  • ul. Piłsudskiego - w piątek, 24 maja;
  • ul. Brzozowskiego - w sobotę, 25 maja.

Zapraszamy na niecodzienny koncert, podczas którego chóry wystąpią pod dyrekcją naszego parafianina Filipa Cieszyńskiego. Ten koncert dyplomowy odbędzie się w poniedziałek, 20 maja, o godz. 19:30 w kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Gdańsku - Przymorzu (plac Najświętszej Maryi Panny 1).

W przyszłą niedzielę, 26 maja 2019 r.

W przyszłą niedziele zbiórka do puszek przeznaczona jest na dzieła miłosierdzia prowadzone przez diecezję.

W przyszłą niedzielę, 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Niech pięknym darem dla naszych mam będzie dar Mszy Świętej. W intencji żywych i zmarłych mam Mszę Świętą odprawimy o godz. 11:00. Tego dnia naszymi gośćmi będą dzieci z Przedszkola Miejskiego.

Za     tydzień     w     ostatnia     niedziele     miesiąca     udzielimy indywidualnego   błogosławieństwa  rodzinom,   mamo   oczekującym potomstwa i dzieciom zapraszamy na Mszę Święta o godz. 11:00.

Organizujemy wyjazd młodzieży na Lednicę, w sobotę, l czerwca. Młodzież zgodę rodziców może odebrać w zakrystii. Koszt 40 zł. Zachęcamy szczególnie wszystkich bierzmowanych.

W tym tygodniu w kościele wspominamy:

Najświętszą Maryję Pannę Matkę Kościoła – w poniedziałek, 20 maja;

Św. Jana Nepomucena – we wtorek, 21 maja;

DZIEŃ MATKI:

Za tydzień Dzień Matki. Z tej okazji zapraszamy na koncerty. Najpierw, już w czwartek, 23 maja, o godzinie 17:00 na Zamku koncert pt. „Kocham Cię Mamo”. To wyznanie usłyszymy w wykonaniu Chóru Cantores Minores oraz wielu poetyckich gości.

W przyszłą niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00, w kościele koncert duetu gitarowego z Gdańska. Mamom i wszystkim gościom ofiarujemy „muzykę świata”. Zapraszamy na to muzyczne świętowanie.

Mszę Świętą w intencji naszych Mam odprawimy w niedzielę, o godzinie 9:00.

Niebawem Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku 30 maja procesja przejdzie ulicami: z Zamku, obok Liceum Ogólnokształcącego, 1 ołtarz będzie przy budynku Sądu. Ul. Gdańską, 27 Stycznia, Partyzantów, Kusocińskiego (tam będzie 2 ołtarz), 27 Stycznia, Witosa (ołtarz 3). Ołtarz 4 i zakończenie będzie przy Ośrodku Zdrowia. Bardzo prosimy o udekorowanie naszych domów i dziękujemy za przygotowanie pięknych ołtarzy.

Uczniów klas III Gimnazjum informujemy, że Sakrament Bierzmowania otrzymają w piątek, 14 czerwca 2013, podczas Mszy Świętej o godzinie 18:00.

OGŁOSZNIA SPOŁECZNE:

W czwartek, 23 maja Strażacy i uczniowie Gimnazjum będą oczyszczali tereny zielone i staw przy ulicy Hallera. Przyda się każda pomocna dłoń. Początek o godzinie 9:00.

Wszyscy już znają Festyn Rodzinny w Gniewskim Przedszkolu. Pełne niespodzianek, zabaw i muzyki spotkanie odbędzie się już w najbliższy piątek (24 maja) od godziny 16:00 do 20:00.

W sobotę, 25 maja, o godzinie 10:00 Dom Kultury w piasecznie zaprasza na sesję popularno – naukową podczas, której między innymi promocja VI części „Tek Kociewskich” oraz prelekcja pana Krzysztofa Kordy na temat „Związku Towarzystw Ludowych na Pomorzu w latach 1905 – 1939”.